. מילים . 

בשפת המראות   

מבית מדרש אשה 

חציל על האש

June 23, 2017

להניח חציל על האש . זאת תורה.

 

תורת חיים . אנינה . בשרנית . פשוטה . 
שבסיסה - יש דברים בחיים שיכולים להעשות . בשבילך . במקביל לעשייה השוטפת שלך . על האש. 
בשפת ההיי טק של עברי . להיכנס למשרד ליום ישיבות צפוף וארוך . עם רשימות מסודרות . למזכירה . לגרפיקאית . למתכנת . לעוזרת תפעול . הפקה . כל אחד ומה שיכול וישמח מאוד לקדם בזמן שאת נעולה בחדר הישיבות יום שלם . זה להניח חציל על האש . בשפת המאמות של המטבח . מחזיקות בתורה של בעלות הפה . הגעת הביתה את עוד לא אסופה על מי . מה . איך . אוכלים . לא אוכלים פה . תניחי חציל על האש ! שיעבוד עם עצמו על עצמו במקביל . לכל מה שתבחרי לעשות עכשיו . מיילים . כביסות . קילופים . טלפונים . לשים חציל על האש זה להשאיר רשימות משמחות על המקרר לכל אחד מהילדים לקלף . לחתוך . לקפל קצת כביסה . לזרוק הזבל . להרגיש חלק . 
החציל על האש . מלמד . לשחרר סמכויות .לחשוב קדימה . בציר מקביל . ולתת פתח לניסים . לנדיבות ולמעשים טובים להכנס לחיינו .ולזכור להיות קשובה . לריח . מידי פעם לצאת מחדר הישיבות לטפוח על השכם , כמו על ביטנו התפוחה של החציל ולהפוך צד ולשאול לשלומם של כל נושאי הטוב שלך . שבך . לפרגן לילדים ששלחו תמונה של כל מה שהכינו מהרשימות שהכנת . לא להשאיר אותו זמן רב מידי על האש ללא השגחה . לזכור מאוד בקלות הוא נשרף קליל . תוכו כברו . והריח השרוף מידי הזה מתחבר לי עם מראה . של יציאה בשעת לילה מאוחרת ממרתון של מפגשים . ולראות אצל המזכירה את הרשימה שהכנתי מהבוקר עם סימוני ״ וי״ קרים צוננים . ולהכנס הביתה מאוחר והכל נקי ומאורגן וגם על הרשימות שבמקרר סימוני חייכנים . המשימות בוצעו. אבל הלב לא התמלא . נותר עם גחלת לא ממומשת . ועל הכירה את מוצאת את החציל שרוף . 
אז לחיי החצילים הרבים ששרפתי בחיי . אני מעניקה לנו לשבת מתכון מדהים ופשוט של מניפת חציל בשרנית אנינה . שרופה במידה . שהרחתי והפכתי בזמן ומלאה בנדיבות ושמחה . 
מצרפת למטה . שבת מבורכת ושמחה . מלאת חום בלב . לב החיים שלנו כולנו .

Please reload

מילים מהקצה  

מה את מסננת ?

March 30, 2016

1/2
Please reload

באר הדעת
Please reload

Follow Me
  • Grey Facebook Icon
  • Grey Twitter Icon
  • Grey Instagram Icon
  • Grey Pinterest Icon

בית מדרש אשה .מקום.פשוט . 

נתיב האפרסק 3 מושב ניר בנים 79525

אסתר גופר 

054-3251608 - 08-8502111

  • White Facebook Icon
  • White Twitter Icon
  • White Pinterest Icon
  • White Instagram Icon

© 2016 אסתר גופר . Proudly created with Wix.com